Biżuteria

Symbol nieskończoności w biżuterii — co oznacza?

symbol-nieskonczonosci-w-bizuterii-bransoletka-naszyjnik

Co oznacza znak nieskończoności w biżuterii? Symbol nieskończoności w biżuterii ma wiele znaczeń, najpopularniejsze to:

  • zmiany w życiu warte zapamiętania
  • panowanie nad swoim losem
  • pragnienie wytrwania na zawsze w jakimś postanowieniu
  • symbol wieczności i pasji
  • symbol nieskończonej i wiecznej miłości
  • symbol wiecznej przyjaźni
  • miłość do mamy, czy też dziecka

Jak widać powyżej znaczeń symbolu nieskończoności w biżuterii jest wiele i w zależności od kontekstu może on się znacznie różnić.

Jaka jest historia symbolu nieskończoności w biżuterii

Kształty symbolu nieskończoności jest zamknięty, ponieważ nie ma początku, ani końca. W mitach i legendach występował od zawsze – chociażby jako wąż zjadający swój własny ogon. Chociażby starożytni celtowie używali tego symbolu jako ozdobienie swoich węzłów – używali tego symbolu w ich strukturze. Wtedy również symbol nieskończoności pojawił się również w ich zbrojach, a także biżuterii. Stosowano go, ponieważ jego symbolika była postrzegana jako moc sprawcza kultów solarnych, czyli kultów słońca. Symbolizował on ogień, który spadał na ziemię tworząc nieskończony – wieczny – cykl zniszczenia i odrodzenia.

Z bardziej oficjalnych źródeł – w 1655 roku matematyk John Wallis zaproponował ten symbol jako znak nieskończoności w równaniach matematycznych i od tego czasu jest konsekwentnie używany w tej nauce.

Co oznacza nieskończoność na naszyjniku

Znacznie nieskończoności na naszyjniku zależy od kontekstu. Jeśli go komuś dajemy w prezencie oznacza wieczną miłość, uczucia, przyjaźń, czy też pasję. Jeśli kobieta nosi go sama może symbolizować panowanie nad swoim losem, czy też chęć wytrwania w jakimś postanowieniu.

W przypadku naszyjników wszystko zależy tak naprawdę od kontekstu jednak zawsze można poruszać się w ogólnych ramach znaczenia symbolu nieskończoności w biżuterii poruszonych powyżej.

Co oznacza bransoletka ze znakiem nieskończoności

Bransoletka ze znakiem nieskończoności najczęściej symbolizuje wieczną przyjaźń. Zazwyczaj jest ona kupowana w dwóch takich samych wersjach, które są noszone przez najlepsze przyjaciółki. Jeśli nie chodzi o przyjaźń, symbol nieskończoności na bransoletce zazwyczaj oznacza panowanie nad swoim losem i życiem.

W przypadku czerwonej bransoletki ze znakiem nieskończoności najprawdopodobniej chodzi o wieczną przyjaźń lub też o miłość pomiędzy dwoma osobami.

Podsumowanie

Znaczeń symbolu nieskończoności w biżuterii jest bardzo dużo jednak zazwyczaj chodzi po prostu o panowanie nad sobą i swoim losem lub też o miłość – zarówno matczyną jak i do swojego partnera miłosnego, czy też wieczną i bardzo silną przyjaźń.

Może Cię zainteresować: Jak wyczyścić srebrną biżuterię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *