Biżuteria

Co biżuteria mówi o kobiecie?

co-bizuteria-mowi-o-kobiecie

Biżuteria może powiedzieć wiele o kobiecie. Jednak wszystko sprowadza się do trzech rzeczy, a są nimi: symbolika (wyrażanie siebie poprzez sposób noszenia i rodzaj biżuterii), status (podkreślenie statusu materialnego za pomocą biżuterii) i styl (sposób w jaki kobieta dobiera biżuterię).

Jak w odpowiedni sposób wyrazić siebie za pomocą biżuterii? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co mówi o kobiecie sposób noszenia biżuterii? (symbolika)

W tym punkcie najważniejszą rolę grają pierścionki i symbolika ich noszenia. Okazuje się, że noszenie biżuterii na każdym z palców oznacza coś innego? Poniżej przedstawiam opis każdego z palców.

 • Pierścionek na kciuku – Noszenia pierścionka na kciuku w dzisiejszych czasach może oznaczać to, że kobieta wyraża swoją orientację, czyli w tym przypadku najczęściej homoseksualizm. Jest to bardzo popularna metoda noszenia pierścionków przez kobiety w środowiskach homoseksualnych. Warto również wspomnieć, że w starożytności pierścionek na kciuku oznaczał to, że dana osoba jest bardzo wysportowana, a nawet posiada jakieś tytuły sportowe. Dodatkowo był to talizman dodający siły i witalności.
 • Pierścionek na palcu wskazującym – Symbol statusu i potęgi. Pierścionek na palcu wskazującym może sugerować większy status danej osoby i to, że posiada coś wartościowego. Już na średniowiecznych malowidłach królów, czy też osób wyżej postawionych można zobaczyć pokaźne pierścienie na palcach wskazujących – często też były to pierścienie rodowe. Do dzisiaj również wyżej postawienie biskupi w kościele zakładają pierścień na ten właśnie palec. Czyli kobieta nosząca pierścień na tym palcu może być właścicielką dużej firmy, czy też dziedziczką rodzinnej fortuny. Po prostu kimś o wyższym niż inni statusie materialnym.
 • Pierścionek na palcu środkowym – Pierścionek na środkowym palcu mówi zazwyczaj o tym, że osoba go nosząca chce się wyróżnić. Oprócz tego noszenie pierścionka na tym palcu może sugerować równowagę, pewność siebie i bezpieczeństwo. Zdarza się często, że ludzie którzy tego potrzebują i szukają, noszą pierścionek w ten sposób, aby dodać sobie otuchy.
 • Pierścionek na palcu serdecznym – Zazwyczaj jest to miejsce pierścionka zaręczynowego, czy też obrączki, dlatego też kobiety, które noszą pierścionki na tym palcu mogą być postrzegane jako bardzo uczuciowe i wrażliwe jeśli nie mają partnera. Jeśli mają swoją drugą połówkę to pierścionek, bądź obrączka w tym miejscu oznacza stan matrymonialny.
 • Pierścionek na palcu małym – Symbol mafii, gangsterów i zorganizowanej przestępczości. Kobiety, które świadomie noszą pierścionek na tym palcu mogą pokazywać w ten sposób swoją otwartość na mniej uczciwe, a nawet zakazane prawem działania. Jednocześnie, pierścionek na tym palcu symbolizuje władzę; zdarza się, że zdobytą podstępem i strachem.
 • Pierścionki na lewej, a na prawej ręce – Lewa ręka kojarzona jest z braniem, a prawa z dawaniem. Dlatego też symbolika konkretnego pierścionka i palca kojarzona jest jako działanie pasywne (lewa ręka) i działanie aktywne (prawa ręka).

Co mówi o kobiecie rodzaj noszonej biżuterii? (symbolika)

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest to jaki rodzaj biżuterii nosi kobieta, aby się wyrazić. Tutaj rozróżniamy trzy główne metale szlachetne: złoto, srebro oraz miedź, a także kamienie szlachetne. Każdy z nich symbolizuje coś innego – dlatego też warto jest dobra biżuterię najlepszą dla siebie i to co chcesz jako kobieta wyrazić.

Rodzaj metalu szlachetnego w biżuterii

 • Złoto – Kojarzone jest jako symbol potęgi, siły i pewności siebie. W wielu kulturach symbolizuje słońce i bardziej męską energię. Jest również metaforą rozwoju i niezniszczalności. Kobieta, która nosi złotą biżuterię może być postrzegana jako pewna siebie, zdecydowana i dumna.
 • Srebro – W dawnych czasach przypisywano mu się magiczne właściwości. Można to zauważyć chociażby na podaniach o różnych demonach, czy potworach, które ponoć bardzo nie lubiły srebra. Dodatkowo na przykład Egipcjanie wieżyli, że kości bogów są w całości ze srebra. Jest ono bezpośrednio powiązane z księżycem, tak jak złoto ze słońcem. Srebro to symbol długowieczności, niewinności, wierności i czystości.
 • Miedź Miedź to bardziej pospolity metal, który ma właściwości zdrowotne. Jest on kojarzony z kobietami bardziej praktycznymi i przywiązanymi do teraźniejszości. Biżuteria z miedzi może również wyrażać to, że kobieta bardzo dba o zdrowie.

Rodzaj kamienia szlachetnego w biżuterii

 • Ametyst – Rozwój duchowy, władza i szczęście.
 • Turkus – Zwycięstwo, Siła, Jasność umysłu i opanowanie
 • Agat – Równowaga, zdrowie, dobrobyt
 • Szmaragd – Walka ze słabościami, koi nerwy, szczęście
 • Koral – Bogactwo, siła, równowaga
 • Rubin – Odwaga, miłość, siła witalna
 • Cytryn – Pewność siebie, optymizm

Co mówi o kobiecie status i styl w noszonej biżuterii?

Jeśli chodzi o status to jest to oczywiście kwestia ceny biżuterii. Dla niektórych droga biżuteria to sposób na wyrażenie siebie i swoich możliwości finansowych. W przeszłości miało to o wiele większą wartość społeczną, jednak dzisiaj droga biżuteria – pokazana jeszcze w zły sposób może sprawić, że zamiast podnieść swój status w oczach innych, jedynie narazimy się na śmieszność.

I tutaj przechodzimy do stylu. Każda biżuteria powinna być również noszona w odpowiedni sposób, tak aby podkreślała urodę, a nie ją przyćmiewała. Odpowiednio dobrany naszyjnik sprawi, że cała kreacja nabierze charakteru i świetnego wyglądu, a przesadzenie z ilością biżuterii sprawia, że kobieta wyraża siebie w możliwy do znacznego poprawienia sposób.

Oprócz tego każda kobieta lubiąca biżuterię powinna zaopatrzyć się w swój własny, przepiękny stojak na biżuterię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *