Biżuteria

Czy miedziana biżuteria jest zdrowa?

czy-miedziana-bizuteria-jest-zdrowa

Miedziana biżuteria jest zdrowa, ponieważ pozytywnie wpływa na oczyszczanie organizmu i stan naszej skóry. Biżuteria z miedzi ma właściwości antybakteryjne, dezynfekuje rany i zabija bakterie oraz inne drobnoustroje, które przyczyniają się do infekcji. Ponadto pomaga w bólach głowy i mięśni.

Może Cię również zainteresować: Czy sztuczna biżuteria jest szkodliwa?

Wpływ miedzianej biżuterii na zdrowie skóry

Już od dawna wiadomo, że miedziana biżuteria pozytywnie wpływa na zdrowie skóry. W starożytnym Rzymie, Grecji, Egipcie, czy też Indiach używano miedzi do tego, aby wspomóc jej wygląd i zdrowie. 

Dlaczego tak jest?

Biżuteria z miedzi ma właściwości antybakteryjne. Dzięki nim zabija bakterie i inne drobnoustroje, które przyczyniają się do infekcji. Dzięki noszeniu miedzianej biżuterii w pozytywny sposób wpłyniemy na naszą skórę, a co za tym idzie również wygląd.

Udowadniają to badania naukowe – potwierdziły one, że powierzchnie pokrywane miedzią ograniczają ilość patogenów aż o 97%

Miedziana biżuteria działa przeciwbólowo

Co więcej miedziana biżuteria działa przeciwbólowo. Pozytywnie wpływa na chroniczne bóle głowy, a także bóle mięśni i kości. Więc jeśli masz z nimi problem, może ona wspomóc walkę z tą przypadłością. Biżuteria z miedzi świetnie sprawdzi się dla osób, które mają problem z bólami reumatycznymi dłoni bądź nóg, Może również łagodzić bóle kręgosłupa i stawów.

Jak używać biżuterii z miedzi

Aby całkowcie wykorzystać właściwości biżuterii z miedzi należy stosować tę jedną zasadę – konieczne jest to, aby biżuteria miała bezpośredni kontakt ze skórą. Jest to ważne, ponieważ odpowiednie pierwiastki muszą się po prostu wchłonąć przez skórę.

Ważne jest również to, aby biżuterię z miedzi nosić w miarę na co dzień, a nie raz na miesiąc z tego samego powodu, który przedstawiliśmy powyżej 🙂

Może Cię zainteresować: Jak próba złota wpływa na użytkowanie złotej biżuterii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *