Przechowywanie Biżuterii

Jak przechowywać biżuterię?

jak-przechowywac-bizuterie

Odpowiednie odpowiedzenie na pytanie o tym jak przechowywać biżuterię jest bardzo ważne do tego, aby jak najdłużej zachowała ona swój piękny wygląd. Nie powinno się zaniedbywać tego tematu, ponieważ decyduje on o tym, jak będą wyglądać nasze kosztowności parę miesięcy po zakupie.

Jak przechowywać biżuterię - najważniejsze zasady

Poniżej znajdziesz najważniejsze zasady przechowywania biżuterii.

  1. Trzymaj biżuterię w suchym miejscu.
  2. Nigdy nie przechowuj biżuterii w łazience.
  3. Zdejmuj biżuterię do kąpieli.
  4. Chroń biżuterię przed kurzem, wodą, detergentami, kosmetykami i słońcem.
  5. Srebrną biżuterię trzymaj w zamkniętych pojemnikach.
  6. Naszyjniki i łańcuszki trzymaj w pozycji wiszącej.

Jeśli będziesz stosować te zasady, to możesz mieć pewność, że Twoja biżuteria zachowa swój piękny wygląd na lata!

Najlepsze stojaki na biżuterię możesz znaleźć w naszym sklepie! Znajdziesz je tutaj: Stojaki na biżuterię

Gdzie przechowywać biżuterię?

Poniżej znajdziesz możliwe sposoby przechowywania biżuterii. Są to specjalnie przygotowane do tego celu przedmioty, które sprawią, że trzymanie biżuterii będzie łatwe, proste i przyjemne! Ważne jest to, aby dopasować styl przechowywanie biżuterii do własnych preferencji oraz tego jak ją codziennie użytkujemy.

Stojaki na biżuterię

Jest to jedno z najlepszych i aktualnie najmodniejszych rozwiązań na przechowywanie biżuterii. Stojaki na biżuterię są bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na trzymanie biżuterii na toaletce, czy biurku bez konieczności umieszczania ich w półce, czy szufladzie. Biżuterię można założyć i ściągnąć w każdej chwili w bardzo łatwy i szybki sposób.

Dodatkowo używanie stojaków na biżuterię sprawi, że już nigdy nie będzie sytuacji, w której nie możesz znaleźć w szufladzie ulubionego pierścionka, czy kolczyka do pary. Poza tym możesz się pożegnać z koniecznością rozplątywania łańcuszków oraz naszyjników co zdarza się praktycznie każdemu.

Co więcej, stojaki na biżuterię po prostu świetnie wyglądają i są idealnym sposobem na eksponowanie biżuterii! Sprawią one, że Twoje wnętrze będzie po prostu piękniejsze i jeszcze bardziej spersonalizowane.

Może Cię zainteresować: 5 powodów dla których warto mieć stojak na biżuterię.

Rodzaje stojaków na biżuterię

Na rynku można znaleźć różne rodzaje stojaków na biżuterię. Są to głównie:

  • Stojaki na kolczyki
  • Stojaki na pierścionki
  • Stojaki na naszyjniki i łańcuszki
  • Stojaki na każdy rodzaj biżuterii

Poniżej znajdziesz oferowane przez nas stojaki na biżuterię!

Pudełka i szkatułki na biżuterię

Pudełka i szkatułki na biżuterię towarzyszą nam od dawien dawna. Są to po prostu małe skrzyneczki, często wypełnione miękkim materiałem i różnymi przegródkami, w których można trzymać biżuterię. W zależności od szkatułki oferuje ona zazwyczaj różne możliwości przechowywania biżuterii.

Szczególnie ciekawą opcją są wielopoziomowe pudełka na biżuterię, które po otwarciu eksponują całą kolekcję naszych kosztowności i ułatwiają ich codzienne używanie, czyli zakładanie, zdejmowanie i przechowywanie.

Na rynku jest dostępnych wiele pięknych i stylowych pudełek na biżuterię – od wyboru do koloru!

Organizer na biżuterię do szafy

Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mają za dużo miejsca w pomieszczeniu, czy w meblach. Organizer na biżuterię do szafy to po prostu wieszak, pod którym znajduje się materiał i specjalne kieszonki na biżuterię. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest to, że taki organizer na biżuterię do szafy pozwala na zaoszczędzenie miejsca bez konieczności ustawiania dodatkowych przedmiotów na biurku, czy półce, a także oszczędzają miejsce w szufladzie.

Minusem takiego rozwiązania jest utrudnione użytkowanie biżuterii, ponieważ do biżuterii najpierw trzeba się dostać, później konieczne jest jej wyciągnięcie z poszczególnych przegródek itd. Zmorą będą również poplątane łańcuszki, które trzeba będzie co jakiś czas rozplątywać.

Może cię zainteresować: Jak rozplątać łańcuszek

Podróżne etui na biżuterię

Dla osób lubiących częste podróże takie rozwiązanie to świetna możliwość zabierania ze sobą biżuterii nawet w najdalsze wyjazdy. Specjalne podróżne etui na biżuterię sprawi, że nasze kosztowności nie rozlecą się po całej walizce podczas podróży, a łańcuszki się nie poplątają (jeśli wybierzemy odpowiednie etui).

Niestety użytkowanie takiego etui na co dzień będzie bardzo utrudnione przez to, że zazwyczaj takie produkty są po prostu małe i posiadają mało miejsca na biżuterię. Ale do podróży sprawdzą się świetnie!

Tacki i talerzyki na biżuterię

Dla osób lubiących najprostsze rozwiązania świetnie sprawdzą się zwykłe tacki i talerzyki na biżuterię. Dzięki specjalnemu miejscu na przechowywanie biżuterii stanie się to o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Taką tackę możemy bez problemu ustawić obok łóżka i jeśli mamy zwyczaj zdejmować biżuterię przed snem i zakładać ją po przebudzeniu to tacka na biżuterię będzie świetnym rozwiązaniem!

Specjalna szuflada na biżuterię

Jest to już rozwiązanie z wyższej półki, a dokładniej szuflady! Specjalnie zaprojektowana szuflada na biżuterię, w której znajdują się przegródki do przechowywania naszych kosztowności sprawi, że cała jej organizacja będzie o wiele łatwiejsza oraz jednocześnie wygodniejsza. Szufladę taką możemy bez problemu zamontować w toaletce, czy też w szafie, dzięki czemu o wiele lepiej zarządzimy naszym wnętrzem.

Warto zwrócić uwagę na to, aby przegródki w szufladzie były wypełnione odpowiednim materiałem, czyli takim, który będzie miękki w dotyku oraz nie uszkodzi, ani nie zarysuje biżuterii.

Haki na naszyjniki

Jest to rozwiązanie podobne do stojaków na biżuterię, ale daje trochę mniejsze możliwości. Takie haki na naszyjniki należy zazwyczaj przytwierdzić na stałe do ściany i można ich używać w gruncie rzeczy tylko do przechowywania naszyjników. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w stojak na biżuterię.

Jednak dla osób, które są wielbicielami naszyjników i mają ich sporą ilość, takie rozwiązanie będzie świetnym wyborem!

Podsumowanie - Jak przechowywać biżuterię

Mamy nadzieję, że artykuł o przechowywaniu biżuterii będzie pomocny i oszczędzi problemów, które mogą się pojawić w przypadku złego trzymania kosztowności. Zapraszamy do dowiedzenia się więcej o naszej marce tutaj: Senu – Producent stojaków na biżuterię

Wcześniejszy wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *