Biżuteria

Jak rozplątać łańcuszek?

jak-rozplatac-lancuszek

Rozplątanie łańcuszka nie jest wcale trudnym zdaniem! Co więc należy zrobić, aby rozplątać nawet najtrudniejszy węzeł?

  1. Naoliw łańcuszek oliwą, aby zredukować tarcie
  2. Rozłóż łańcuszek na płaskim podłożu
  3. Powoli poluzuj zaplątane ogniwa za pomocą pęsety lub szpilki
  4. Powoli rozszerzaj węzły, aż do całkowitego rozplątania łańcuszka

Jak widać, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy trochę cierpliwości i precyzji.

Zazwyczaj poplątane srebrne, czy też złote łańcuszki są skutkiem niepoprawnego przechowywania biżuterii. W celu uniknięcia takich sytuacji w przyszłości zapoznaj się z artykułem: Jak przechowywać biżuterię

Czego potrzebujesz do rozplątania łańcuszka?

Do rozplątania łańcuszka wystarczy oliwa, olejek lub olej, aby natłuścić łańcuszek i zredukować tarcia jego poszczególnych ogniw. Warto to zrobić, ponieważ bardzo ułatwi to sam proces rozplątywania łańcuszka. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie naoliwić również swoich dłoni. Zwyczajnie utrudni to całą operację.

Kolejnym przedmiotem, który przyda się przy rozplątywaniu, będzie szpilka lub zwykła pęseta. Dzięki nim będziesz w stanie poluzować i finalnie rozplątać uprzykrzające ci życie ogniwa łańcuszka.

Warto również zaopatrzyć się w ręczniki papierowe, aby od razu wytrzeć skapującą oliwę z biżuterii.

Problemy przy rozplątywaniu łańcuszka

Jeśli łańcuszek jest bardzo zaplątany i bardzo trudno jest go przywrócić do stanu pierwotnego, należy skupić się na najłatwiejszych do poluzowania i późniejszego rozplątania ogniwach. Konieczne jest to, aby robić to bardzo powoli i z użyciem małej ilości siły. Trzeba próbować rozchylać go w różne strony i próbować różnych kątów. Całą akcję bardzo ułatwi lupa lub inny przedmiot, który pozwoli nam na lepsze przyjrzenie się łańcuszkowi i jego poplątanym ogniwom.

Jeśli nic nie działa i nie jesteś w stanie rozplątać łańcuszka, to będzie konieczne zwrócenie się do jubilera, który rozplącze go przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Sprawdź również: Pięć powodów, dla których warto mieć stojak na biżuterię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *