Biżuteria

Jak dobrać biżuterię do sukienki?

jak-dobrac-bizuterie-do-sukienki

Odpowiednio dobrana biżuteria do sukienki jeszcze bardziej podkreśli Twój styl i da kreacji dodatkowego blasku. Dlatego też warto wiedzieć w jaki sposób dobrać biżuterię do sukienki, aby wyglądać jeszcze lepiej! Właśnie tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Główne zasady doboru biżuterii do sukienki

Pierwsza i najważniejsza zasada w przypadku dobierania biżuterii do sukienki to najprostsze “mniej, znaczy więcej”. Oznacza to, że w żadnym przypadku nie należy przesadzać z ilością biżuterii, a w subtelny sposób podkreślić swoją stylizację i atuty. Nie należy dobierać długich kolczyków i długich naszyjników jednocześnie, ponieważ w ten sposób jedynie przytłacza się swoją urodę – szczególnie w przypadku delikatnych rysów twarzy.

Drugą najważniejsza zasadą jest to, aby postawić na jedną efektowną część biżuterii. Jeśli zakładasz długi efektowny naszyjnik to zazwyczaj lepiej zrezygnować z bardzo efektownych kolczyków i założyć małe, nie rzucające się w oczy. Wyjątkiem są całe komplety biżuterii. Wtedy można zakładać je jednocześnie.

Dobór biżuterii w zależności od materiału sukienki

W zależności od struktury sukienki należy dobierać inny rodzaj biżuterii.

Koronka, a biżuteria

W przypadku koronki lepiej jest zrezygnować z efektownych naszyjników, ponieważ zwyczajnie nie będą one bardzo widoczne na jej tle. w tym przypadku lepiej jest postawić na dłuższe kolczyki, czy też większą bransoletkę. W przypadku kolczyków należy je również odpowiednio wyeksponować poprzez spięcie włosów w kucyk, kok lub warkocz.

Biżuteria do gładkiej sukienki w stonowanych kolorach

W przypadku gładkiem sukienki o stonowanych kolorach możesz pozwolić sobie na bardzo efektowną biżuterię. Po prostu idź na całość pamiętając o głównych zasadach. Postaw na efektowny naszyjnik, który dopełniają kolczyki i pasująca bransoletka.

Dobieranie biżuterii do sukienki obszytej cekinami

W przypadku sukienki obszytej cekinami nie należy przesadzać. Zazwyczaj są one wystarczającą ozdobą. W takim przypadku maksymalną biżuterią będą na przykład małe kolczyki wkrętki oraz cienki łańcuszek.

Dobór biżuterii w zależności od rodzaju dekoltu w sukience

Przy dobieraniu biżuterii do sukienki należy również kierować się rodzajem i kształtem dekoltu. Należy zwrócić na to szczególną uwagę w przypadku doboru naszyjnika.

Sukienki z zabudowanym i gładkiem dekoltem, a dobór biżuterii

Do sukienek o zabudowanym i gładkiem dekoltem będą pasowały większe, ozdobne naszyjniki lub też długie wisiory (w szczególności jeśli jest to sukienka z zakrytymi ramionami). 

W przypadku odsłoniętych ramion i drapowanego (pofalowanego) dekoltu będą współgrały o wiele lepiej z okazałymi kolczykami oraz grubszymi pierścionkami. W ich przypadku zazwyczaj jest lepiej zrezygnować z naszyjnika.

Biżuteria do sukienki z otwartym dekoltem i odsłoniętymi ramionami

W przypadku sukienek z otwartym dekoltem i odsłoniętymi ramionami np. gorsety, warto wybierać kolie, chokery oraz naszyjniki – również te z medalionem. Świetnie sprawdzą się również długie kolczyki, które podkreślą Twoje ramiona.

Spiczasty dekolt, a biżuteria

W przypadku spiczastych dekoltów świetnie sprawdzą się naszyjniki w kształcie litery “V”. Najważniejsze w tym przypadku jest to, aby biżuteria w całości układała się na skórze i nie zachodziła na sukienkę.

Dobieranie biżuterii do dekoltu typu “łódka”

W przypadku dekoltu typu łódka zazwyczaj lepiej jest zrezygnować z naszyjnika, chyba, że będzie on bardzo długi. Lepiej będzie postawić na okazałe kolczyki oraz bransoletki.

Dobieranie biżuterii w zależności od koloru sukienki

W przypadku koloru sukienki należy postawić na kontrasty. Oznacza to, że jeżeli sukienka jest ciemna lepiej jest wybrać jasną biżuterię i na odwrót. Warto jest po prostu pamiętać, aby bizuteria się wyróżniała i nie zlewała z sukienką, a także przerywała monotonię kreacji.

Może Cię zainteresować: Jak przechowywać biżuterię?

2 thoughts on “Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.