Biżuteria

Jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca?

jak-zdjac-obraczke-lub-pierscionek-ze-spuchnietego-palca

Noszenie pierścionków to świetny sposób na podkreślenie swojej urody i dodanie kreacji dodatkowego charakteru. Jednak czasem zdarza się, że palec spuchnie, przez co ciężko jest zdjąć pierścionek, czy obrączkę. Jak więc zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca za pomocą domowych sposobów?

Pierścionek ze spuchniętego palca można zdjąć za pomocą:

1. Mydlin

Wystarczy namydlić palec mydłem i powoli, okrężnymi ruchami przesuwać pierścionek lub obrączkę w górę. Należy skupić się na tym, aby mydliny znalazły się pod pierścionkiem, dlatego należy na początku skupić się na tym, aby pierścionek zaczął się ruszać w swojej osi.

2. Oleju i innych kuchennych tłuszczów

Zasada jest podobna do tej w przypadku mydlin. Należy powoli natłuścić pierścionek i ułatwić jego zsuwanie.

3. Kremu do rąk

Krem do rąk również zadziała w tym przypadku, ponieważ jest on śliski i tłusty. Z jego pomocą zsunięcie pierścionka lub obrączki z opuchniętego palca będzie o wiele łatwiejszym zadaniem.

4. Kostka lodu lub zimna woda

Pomóc może również zmniejszenie opuchlizny poprzez trzymanie palca w zimnej wodzie lub też zrobienie sobie okładu z lodu. W celu zmniejszenia opuchlizny na palcu tym sposobem wystarczy trzymanie palca w zimnej wodzie lub lodzie od 5 do 10 minut. Nie należy jednak wychodzić ponad 15 minut. Warto również pamiętać o tym, że okład lodu nie powinien ściśle przylegać do skóry, dlatego warto w tym celu wykorzystać kawałek materiału np. ścierkę.

5. Nitka i nić dentystyczna

Ostatnią deską ratunku może okazać się nić dentystyczna. Za pomocą igły lub wykałaczki należy przełożyć jeden jej koniec pod pierścionkiem, a drugi koniec owinąć ciasno wokół palca. Następnym krokiem jest ciągnięcie przełożonego końca nitki i za jej pomocą przesuwanie pierścionka wzdłuż palca. W ten sposób sprawimy, że będzie można zdjąć pierścionek lub obrączkę ze spuchniętego palca.

Co zrobić, gdy domowe sposoby na zdjęcie pierścionka ze spuchniętego palca nie zadziałają?

Jeśli domowe sposoby na zdjęcie pierścionka lub obrączki ze spuchniętego palca nie zadziałają należy wybrać się do jubilera, który przetnie pierścionek i uwolni palec. Jeśli wykonasz tą usługę u profesjonalisty to zrobi on to tak, aby pierścionek było można naprawić, dlatego też nie musisz obawiać się o swoją biżuterię. 

Ile kosztuje przecięcie i naprawa obrączki lub pierścionka przez jubilera?

Koszt takiej usługi w 2022 roku to około 100 zł za obrączkę u większości jubilerów, jednak w przypadku pierścionków z kamieniami cena może być wyższa.

Podsumowanie

Jeśli masz problem ze zdjęciem pierścionka lub obrączki ze spuchniętego palca należy natłuścić palec mydlinami, olejem lub kremem i zsuwać pierścionek okrężnymi ruchami. Warto zmniejszyć opuchliznę za pomocą lodu. Następnie należy użyć sposobu z nicią. W ostateczności udać się do jubilera po pomoc.

Może Cię również zainteresować: Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *