Biżuteria

Jakie są rodzaje naszyjników?

jakie-sa-rodzaje-naszyjnikow

Naszyjnik naszyjnikowi nierówny – szczególnie jeśli chodzi o długość. Dodatkowo każdy z nich inaczej się nazywa. W tym artykule dowiesz się jakie są rodzaje naszyjników oraz jak się nazywają. Dodatkowo znajdziesz w nim informacje o długościach poszczególnych naszyjników.

Rodzaje Naszyjników nazywamy pod względem ich długości

Wyróżnia się następujące rodzaje naszyjników:

  • Kolia – do 35 cm
  • Choker – 36-41 cm
  • Naszyjnik Princess (Księżniczka) – 43-50 cm
  • Naszyjnik Matinee – 50-60 cm
  • Naszyjnik Opera – 75-90 cm
  • Naszyjnik Lariat (Sznur) – więcej niż 120 cm

Kolia – do 35 cm

Kolia to najkrótszy z rodzajów naszyjników. Jej długość nie przekracza 35 centymetrów i ściśle opasa szyję przez co jest często potocznie nazywana obrożą. Kolie to zazwyczaj naszyjniki wieczorowe, których używało się wyłącznie na specjalne okazje. Jednak w dzisiejszych czasach kolii używa się również w stylu codziennym. Dodaje ona stylizacjom unikalnego charakteru.

Wielką zaletą kolii jest to, że pasują niemal do każdego rodzaju dekoltu – zarówno bardzo wciętych, renich i małych jak i również w kreacjach, które go nie posiadają. Należy jednak pamiętać o tym, że kolie optycznie skracają szyję i sprawiają, że twarz jest bardziej zaokrąglona, więc jeśli zależy Ci na takim efekcie to kolia będzie świetnym wyborem.

Choker – 36-41 cm

Choker to ostatnio bardzo popularny naszyjnik. Z założenia ma on lekko opierać się na szyi i ją oplatać. Chokery mają zazwyczaj mają długość 36-41 cm, czyli około 39 cm. Kobiety o smukłych szyjach i ostrych rysach twarzy będą się w nich najlepiej prezentować, jednak chokery może nosić każda kobieta.

Dodatkowo pasują one również praktycznie do każdej stylizacji z jednym wyjątkiem, a są nim oczywiście golfy. Chokery dostępne na rynku są również bardzo różnorodne, dlatego też można dopasować je idealnie do każdego stylu – zarówno wieczorowego i klubowego, jak i również codziennego, a nawet smart casual.

Naszyjnik Princess (Księżniczka) – 43-50 cm

Naszyjnik Princess (Księżniczka) to kolejny rodzaj naszyjnika, którego długość jest zazwyczaj w granicach 43-50 cm, czyli około 47 cm. Jest to najpopularniejszy naszyjnik, ponieważ łagodnie spływa na serce. Sprawdzi się idealnie w przypadku średnich dekoltów lub też kreacji, które nie posiadają górnego wcięcia.

Naszyjnik Princess jest uznawany za za najbardziej optymalny wybór, ponieważ nie zwraca ogromnej uwagi zarówno na szyję jak i również biust. Oprócz tego pasuje on do każdej kreacji i ma również średnią długość, co czyni go idealnym pomysłem na prezent.

Naszyjnik Matinee – 50-60 cm

Naszyjnik Matine to wybór dla Pań, które chcą podkreślić swój biust, ponieważ łagodnie opada ona na dekolt oraz kończy w górnej linii biustu. Można go dopasować do każdej wysokości dekoltu, jednak jego koniec nie powinien być bardzo blisko końca naszyjnika. Ważne jest to, aby był kilka centymetrów za albo przed linią jego końca.

Ma on 50-60 cm – około 55 cm. Dodatkowo naszyjnik Matinee świetnie sprawdzi się w połączeniu z kolią lub chokerem. Warto użyć takiego połączenia jeśli naszyjnik jest głównym elementem biżuterii w Twojej kreacji.

Może Cię zainteresować: Jak dobrać biżuterię do sukienki?

Naszyjnik Opera – 75-90 cm

Naszyjnik Opera jest zazwyczaj zakładany do sukni wieczorowych i opada poniżej linię biustu przez co świetnie go podkreśla. Jest on jednak również spotykany w przypadku innych kreacji takich jak zwykła bluzka, czy nawet sweter, gdzie odpowiednio skomponowany świetnie prezentuje.

Ma on długość 75-90 cm około 83 cm. Jego długość sprawia, że w przypadku owinięcia gdo dwukrotnie wokół szyi uzyskasz Podwójny Choker lub też Podwójny naszyjnik Princess, więc w razie potrzeby można go dodatkowo dostosować do swojej kreacji.

Naszyjnik Lariat (Sznur) – więcej niż 120 cm

Ostatnim na naszej liście jest Naszyjnik Lariat, który jest jednocześnie najdłuższym ze wszystkich rodzajów naszyjników. Potocznie nazywany jest sznurem. Nazwa ta nie wzięła się znikąd, ponieważ jest on często właśnie w formie sznura, czyli mają budowę szalikową. Oznacza to, że nie są połączone okręgiem, a mają właśnie formę łańcucha. Dzięki takiej budowie można go dowolnie owijać wokół szyi i ciała uzyskują bardzo ciekawe rezultaty. Dodatkowo dla Pań, które lubią bawić się swoją biżuterię, naszyjnik Lariat to po prostu idealny wybór.

Mają zazwyczaj ponad 120 cm i pasują do każdej kreacji – zarówno codziennych jak i casualowych jednak głównie używa się ich do sukni wieczorowych. Wielką miłośniczką tego typu naszyjników była CoCo Chanel. Niewątpliwym plusem Lariatów jest to, że można je owijać wokół szyi uzyskując potrójne chokery, czy podwójne lub potrójne Princessy. Dlatego też jest to jeden z najbardziej elastycznych naszyjników.

Jeśli lubisz naszyjniki to koniecznie zobacz nasza kolekcję stojaków na biżuterię, na których będziesz mogła zawiesić swoją biżuterię: Stojaki na biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *