Biżuteria

Dlaczego biżuteria brudzi skórę?

dlaczego-bizuteria-brudzi-skore

Wiele osób lubiących biżuterię czasem skarży się na to, że brudzi ona ich skórę. Okazuje się, że przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne i ze sobą nie powiązane. Wyróżnia się trzy główne przyczyny, przez które biżuteria brudzi Twoją skórę.

Biżuteria brudzi skórę, ponieważ:

  1. Biżuteria jest słabej jakości i się ściera
  2. Twój organizm jest chory i sygnalizuje to poprzez złe reagowanie na metal
  3. Używasz kosmetyków lub perfum, które wchodzą w niepożądaną reakcję z biżuterią

Może Cię zainteresować: Jak przechowywać biżuterię?

Biżuteria brudzi i barwi skórę, ponieważ jest słabej jakości

Jednym z najczęstszych powodów, dla których biżuteria brudzi skórę jest to, że jest po prostu słabej jakości. Tania biżuteria zazwyczaj jest ładna na samym początku jej używania, później po prostu traci swoje właściwości i ściera się poprzez kontakt ze skórą. Wierzchnia warstwa biżuterii zostaje później na palcach i je barwi.

Warto również dodać, że niskiej jakości, tania biżuteria kupowana w mniej zaufanych miejscach może również zawierać szkodliwe dla organizmu domieszki metali. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest po prostu tańsza w produkcji, ale może szkodzić. Dlatego też swoją biżuterię warto kupować po prostu w zaufanych miejscach. Co więcej biżuteria która kosztuje zazwyczaj około 50 zł nie ma już takich problemów.

Jeśli masz pewność, że Twoja biżuteria jest wysokiej jakości to najprawdopodobniej ten punkt Cię nie dotyczy i przyczyna leży gdzieś indziej.

Brudzenie skóry przez biżuterię, a problemy zdrowotne

Jednym z powodów brudzenia i plamienia palców przez biżuterię może być to, że Twój organizm jest chory i to sygnalizuje. Plamienie palców przez pierścionki może być oznaką tego, że Twój organizm przechodzi przez stan zapalny, a nawet może brakować mu niektórych składników odżywczych. 

Dlatego też, gdy zauważysz poplamioną skórę od biżuterii warto wykonać podstawowe badania diagnostyczne takie jak na przykład morfologia krwi. Wiele osób, które nagle zauważyły u siebie poplamione palce od kontaktu z metalem, zrobiły badania i bardzo wcześnie wykryły u siebie chorobę.

Oznacza to, że noszenie biżuterii może pomagać w utrzymaniu dobrego zdrowia!

Kosmetyki i perfumy, które sprawiają, że biżuteria brudzi skórę

Kolejnym najczęstszym powodem, dla którego biżuteria brudzi skórę jest to, że używasz kosmetyków, perfum, czy chemii, która wchodzi w niepożądaną reakcję z biżuterią. Dzieje się tak, ponieważ biżuteria bardzo nie lubi tego typu substancji i metal zaczyna wytwarzać nalot, który jest następnie przenoszony na palce. W celu pokonania tego problemu warto testować to, czy dane kosmetyki i chemia nie wchodzą w złą reakcję z biżuterią. Wystarczy wtedy zaprzestać używania danego kosmetyku na tydzień i zaobserwować, czy biżuteria nie brudzi już Twojej skóry.

Często masz problem z poplątanymi łańcuszkami? Zajrzyj tutaj: Jak rozplątać łańcuszek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *